FURNITURE / Chairs and Stools / Stool 9952085
*
nr 995 2085
STOOL
1950s, Galon / krom, Martela Oy, height: 76 cm,
1950-tal, Galon / krom, Martela Oy, höjd: 76 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 16 2015
at 19:49:32
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 13:39:17
1
150 kr
16/11 19:44:32
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: galon karmstol karmstolar krom martela oy pall stol stolar
-
8038 BAR STOOLS
2 pcs, höj- & sänkbara. Length: 55 cm. Width: 50 c..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:48
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:10
-
9283 FOLDING CHAIRS
3 pcs, wood, wear.
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:14
-
9121 FOLDING CHAIRS
4 pcs, sheet metal,
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:47
-
9394 ARMCHAIR
+ pillow, 1940s, Jofef Frank textil, "Anakreon", w..//
Present: SEK 1500
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:07
-
9069 ARMCHAIR
Bolia, modell Vitesse, black leather, kromad benst..//
Present: SEK 1100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:28
*
STOOL
Read more about 50/60-tal
nr 995 2085
STOOL
1950s, Galon / krom, Martela Oy, height: 76 cm,
1950-tal, Galon / krom, Martela Oy, höjd: 76 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/11 13:39:17 | 1 | 150 kr |
16/11 19:44:32 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: galon karmstol karmstolar krom martela oy pall stol stolar
-
8038 BAR STOOLS
2 pcs, höj- & sänkbara. Length: 55 cm. Width: 50 c..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:48 -
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:10 -
9283 FOLDING CHAIRS
3 pcs, wood, wear.
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:14
-
9121 FOLDING CHAIRS
4 pcs, sheet metal,
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:47 -
9394 ARMCHAIR
+ pillow, 1940s, Jofef Frank textil, "Anakreon", w..//
Present: SEK 1500
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:07 -
9069 ARMCHAIR
Bolia, modell Vitesse, black leather, kromad benst..//
Present: SEK 1100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:28